Çorum Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır

Çorum Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır

Çorum Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır

Araçın gövdesini kaplayan ve ona şekil veren kaporta parçaları günümüzde artık ince metal parçalardan oluşmaktadır. Bu parçaların küçük darbeler sonucu zarar gördüğü tartışılmaz bir gerçeklik taşımaktadır. Peki hasar gören bu kaporta parçaları özellikle boyası zarar görmeden nasıl eski haline getirilebiliyor bunu biraz anlatalım. Boyasız göçük düzeltme nasıl yapılır? sorusu ile artık gündelik hayatımızda bile karşılaşır olduk. Bir çok kişi kulaktan dolma bilgiler ile araçlarında oluşan küçük ezik veya göçükleri çekmeyi başarabiliyor. Ancak göçük olan bölümün dışarı çıkması onarımın tamamen başarılı olduğu anlamına gelmiyor. Dikkatli bakıldığı zaman damar ve farklı eziklerinde kaldığını fark edeceksiniz. Üstelik çektiğiniz göçük küçük bir bastırma ile tekrar geriye göçecektir. Bunun çözümü profesyonel yapılmadan hatalı bölgelerin onarımını tamamen yapmadan mümkün olmayacaktır.

Mercedes marka aracın sol arka çamurluğunda meydana gelen hasarın onarım sürecini kesitler olarak makalemizin alt kısmına ekliyoruz. Bu şekilde boyasız kaporta düzeltme nasıl yapılır? görebilirsiniz. Onarım süresi ortalama olarak 3 saat sürmüş bulunmaktadır. Bu süre içerisinde uygulanan tüm teknikler videoda yer alıyor.

Boyasız göçük düzeltme bir çok tenknik ile yapılabilir. Bunların en başında sıcak silikon ile hasar gören yüzeye yapıştırılmış öpücüklerin tokmak ile çekilmesi yolu ile kaporta yüzeyinin düzeltilmesidir. Bu yaygın olarak bilinen ancak iyi bir sonuç almak için profesyonel ışık ve tecrube ile yapılması gereken bir uygulamadır. Bir diğer onarım tekniği ise boyasız göçük düzeltme çubukları ile hasarın arkasından masaj yaparak göçük olan bölgenin orijinal ışık seviyesine getirilmesidir. Bu teknik profesyonel olarak yapılmaz ise kaporta ve boya yüzeyinde geri dönüşü olmayan hatalara yol açabilir. Böylelikle çubuklar ile göçük düzeltme nasıl yapılır hakkında kısa net bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bir farklı yöntem ise genelde küçük göçüklerde veya dolu eziklerinde kullanılmakta büyük işe yarayan manyetik göçük düzeltme cihazı ile yapılan onarım şeklidir. Hasarın etrafına menyetik ısı veren bu cihaz göçük olan bölümü eski haline getirmek için kullanılır. Yanlış kullanım hatalarında ise dönüşü olmayan boya yüzeyinde oluşan sorunlara yol açabilir. Kullanılması için tecrube edinmek gerekmektedir. Manyetik göçük düzeltme nasıl yapılır ve daha detaylı bilgiye sahip olamak için youtube sayfamızı takip edebilirsiniz. Boyasız göçük düzeltme ile alakalı bilgileri web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Profesyonel ekipmanlar ve tecrubeleri ile hizmet veren boyasız göçük düzeltme firmaları arasında firmanızı görmek veya mevcut firmanızın müşteri potansiyelini arttırmak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.